Zabawy na urodziny dla dzieci starszych

Dzieci starsze – tj. dzieci ok. dwunastego roku życia – mają zupełnie inne wymagania co do zabawy, niż swoi młodsi koledzy. Organizując im urodziny, należy wziąć to pod uwagę, bo w przeciwnym razie nasz solenizant i jego goście po prostu zanudzą się na śmierć. Na co postawić więc na urodzinach dwunastolatka? Najlepiej na sport, sprawność, konkurencje taneczne i wszystko to, co wykorzystuje rozwinięte w tym wieku umiejętności fizyczne i manualne. Co ważne: dwunastoletni chłopcy zaczynają być już widocznie silniejszymi od dwunastoletnich dziewczynek, natomiast dziewczynki mają bardziej rozwinięte zdolności manualne – zabawy warto zatem zróżnicować, aby nie było tak, że tylko jedna płeć wygrywa.

Jeśli chodzi o konkurencje sportowe, można zaproponować np. rzut piłką kortową, biegi na czas czy zawody w pompkach – wszystko to oczywiście w towarzystwie dobrej muzyki (zawsze sprawdzają się hity ostatniego sezonu). Jeśli chodzi zaś o konkurencje manualne, tu można zrobić np. konkurs na najlepszy rysunek z wybranym motywem przewodnim. Ważne jednak, żeby zabawy na urodziny dla dzieci starszych nie były narzucane – w końcu to już ten wiek, w którym goście mogą woleć po prostu rozmowę przy stole.